0

Літо? Відпустка? Саме час навчатись!

Добридень вам, друзі!

Що ж, ось ми й дочекались літа – пори відпусток та відпочинку. Але не для всіх – у мене, наприклад, літо – завжди дуже напружений період, бо в багатьох компаній закінчується фінансовий рік, і багато хто приймає рішення витратити залишки бюджету на навчання співробітників. А ще літо – це час навчитись чомусь новому, завершити нарешті власні проекти, зробити те, для чого завжди не вистачало часу…

Тож сьогодні я хочу продовжити тему самонавчання. Я вже писав про тренінги з Python,  цього ж разу я хочу розповісти про можливості самонавчання та оцінки своєї компетентності для вчителів та викладачів – коли ж це робити, як не влітку?

Що ж, почнемо. Особисто для мене було шоком (і я про це вже говорив не один раз) дізнатись, що більшість викладачів виявились “не готовими” до дистанційного навчання. Не буду повторюватись – просто зауважу, що як на мене така “неготовність” – це перша ознака профнепридатності, бо опанувати інструменти дистанційного навчання всі мали вже кілька років тому!

Однак, навіть зараз ще не пізно – і для цього є всі можливості. Наприклад, досить непоганий курс “Как преподавать онлайн: инструменты для учителя” від проекту “Я учитель” (тільки скористайтесь веб-оглядачем з вбудованим VPN – наприклад, Opera GX, бо іншим способом з України цей ресурс не відвідати). Чесно кажучи, я не дізнався з курсу нічого нового, але він вартий вашої уваги. Так, там є трохи інформації про локальні російські навчальні ресурси, але непогана теоретична складова (для тих хто закінчив університет давно й вже не пам’ятає про що говорили на парах з педагогіки) і огляд багатьох стандартних навчальних сервісів, які для когось можуть стати відкриттям (хоч ця частина курсу трохи фрагментарна). Курс складається з семи модулів – після кожного є невеличкий тест плюс фінальний іспит, який треба успішно скласти аби отримати сертифікат.

На порталі “Цифрова освіта” є ряд освітніх серіалів для вчителів, які теж є сенс переглянути, а переглянувши – оцінити свої знання, вміння та навички за допомогою тесту “Цифрограм для вчителів”. Так, серіали більше розважальні ніж навчальні, знову ж таки – нічого нового я там не почув і не побачив, тест – трохи дивний (бо питання типу “співставлення” там реалізовані за допомогою питань з одиничним вибором, що дуже дивно, та й кілька сценаріїв там не надто реалістичні), але ці ресурси варті вашої уваги!

Також треба згадати про курс “Бери й роби”, який доступний на порталі Ed-Era та в “Освіторії” і просто мега-портал “Навчайте, де б ви не були” від Google, про який я вже колись писав.

Тож, колеги – час навчатись!
Ну а в мене на сьогодні все – час віртуального тренування:)

Print Friendly, PDF & Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *