Про мене

Добридень!

Мене звуть Бабич Олександр Вікторович, і ви завітали до мого блогу, присвяченого основам програмної інженерії та об’єктно-орієнтованому програмуванню.

Перш за все дозвольте коротко розповісти про те, чому мені треба вірити:) і чого я беру на себе сміливість писати про такі серйозні речі. Не буду змушувати вас багато читати, тож скажу тезисно.


БАБИЧ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ

Кандидат технічних наук, MCT/OCUP Adv/AAI/GCA.

Народився 20 травня 1974 року в м.Полтава. Викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, кандидат технічних наук (спеціальність “Інформаційні технології”, 2017), сертифікований тренер Microsoft (MCT) з 2008, сертифікований викладач Google (GCE) з 2017, маю кілька унікальних професійних статусів, зокрема, перший і єдиний в Україні OCUP Advanced – сертифікований професіонал з UML рівня Advanced (з 2007), AAI – авторизований інструктор Amazon (з 2018), та GCA – GitHub Campus Advisor (з 2019).

Закінчив з золотою медаллю Полтавську середню школу № 2 (1991), заочну школу фізики і математики при Московському фізико-технічному інституті (1991), Полтавський державний педагогічний інститут ім. В. Г. Короленка за спеціальністю “Фізика і математика” (диплом з відзнакою, 1996), аспірантуру Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (2000), Нижегородський державний університет ім. Н.І. Лобачевського за спеціальністю “Інформаційні технології” (диплом з відзнакою, 2004).

Розпочав свою трудову діяльність викладачем спецдисциплін Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (1996), одночасно почав працювати у рідному інституті на кафедрі математичного аналізу та інформатики – спочатку як асистент (1996-1997), потім як старший викладач (1998-2006).

У 2004 році у складі 9 кращих ІТ-викладачів країн СНД став учасником пілотного освітнього проекту “Віртуоз, в рамках якого пройшов стажування в компанії Intel, отримавши диплом з відзнакою та подяку від компанії.

У 2007 році залишив університет та коледж аби працювати в компанії INTSPEI на посаді менеджера з інфраструктури та директора з науково-дослідної роботи (R&D). У 2008-2009 роках працював у Центрі знань компанії “Інком” – спочатку як інструктор-консультант, потім – як керівник групи навчання Microsoft, потім – як заступник директора з навчальної роботи.

З 2009 року співпрацюю з авторизованими навчальними центрами країни (Fastlane, ITEA, Softprom, Мережеві технології, тощо) як тренер-фрілансер, і забезпечую авторизоване навчання (плюс кілька авторських тренінгів) з таких напрямків:

  • розробка рішень з використанням C#/ASP.NET/ASP.NET Core/MVC/HTML5/CSS3/JavaScript/Java/…
  • Microsoft Azure (архітектура, адміністрування, розробка)
  • SharePoint та Office 365 (адміністрування, розробка)
  • Power BI/Azure ML/Data Science на Azure
  • Azure DevOps
  • програмна інженерія (UML, аналіз вимог, проектування ПЗ)
  • cуміжні напрямки

Паралельно з 2008 року повернувся до викладання в коледжі, де на даний момент займаю посаду голови циклової комісії Дисциплін програмної інженерії.

Мої наукові інтереси пов’язані переважно з темою проектування складних багатокомпонентних програмних систем – я є автором понад 80 наукових і науково-методичних публікацій та автором двох книг, які побачили світ у московському видавництві “Біном” у 2008 та 2011 роках. Перша з них – посібник з UML – використовується у якості підручника з об’єктно-орієнтованого аналізу та проектування у Південно-уральському державному університеті, Новосибірському державному університеті та інших вищих навчальних закладах країн ближнього зарубіжжя та України.

Також я є автором першого в Україні спонсорованого блогу з питань персональної продуктивності (з 2009) ProductivityBlog.com.ua, створеного з ініціативи компанії “Microsoft Україна”, одним з авторів першої на пострадянському просторі професійної сертифікації з програмної інженерії SEP: Software Engineering Professional (2006), автором відеотренінгів з адміністрування Sharepoint 2013 (2014) та професійного програмування мовою Java (2016) для порталу ITVDN.

Лауреат Полтавської обласної премії ім. А.С. Макаренка (2013), нагороджений грамотами департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації (2013, 2016, 2019), грамотою Міністерства освіти і науки України (2019).

Перечитав написане й побачив, що вийшло якось дуже формально, тож трохи “розбавлю офіціоз”, сказавши пару слів про свої уподобання. Я дуже люблю своїх дружину і дочку (які працюють і навчаються разом зі мною), обожнюю кошачих:), дуже люблю важку музику, “м’ясні” шутери з реалістичною графікою, фантастичні фільми, жахи та трилери, дуже багато читаю (в основному фантастика, постапокаліптика, антиутопії) – і книжки, і комікси, і мангу, є великим фанатом, ентузіастом і амбасадором технологій, гаджетів, програмного забезпечення, і з того моменту як у 1986 році написав свою першу програму (для Commodore 64) не припиняю навчатись новому, апгрейдитись та апгрейдити!

Print Friendly, PDF & Email